قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

نوشين شهر اروميه
 
نوشين شهر اروميه
نوشين شهري آباد ، آزاد ، مترقي و مردم سالار براي همه نوشين شهري ها
خوشحالي نژادپرستان ترك از زلزله در مناطق كرد نشين

روزنامه‌ رادیکال: ارسال سنگ، چوب، بیکینی و پرچـم ترکیه‌ برای زلزله‌ زدگان استان وان

هه‌ولیر(اربیل)28/اکتبر(PNA) - روزنامه‌ رادیکال ترکیه‌ به‌ نقل از مسئول کمیته‌ امور آوارگان شهر وان از وجود جعبه‌‌های محتوی سنگ، چوب، بیکینی و پرچم ترکیه‌ در محموله‌های ارسالی کمک از دیگر شهرهای ترکیه‌ به‌ شهر زلزله‌ زده‌ وان خبر داد.

  

روزنامه‌ رادیکال در شماره‌ امروز صبح(28/اکتبر)، مطلبی از " پنار اوغونچ" روزنامه‌ نگار ترک به‌ چاپ رسانده‌ است که‌ نگارنده‌ در آن، ارسال جعبه‌‌های محتوی سنگ و چوب، لباس‌زیر و پرچم ترکیه‌ را برای آسیب‌دیدگان زلزله‌ شهر وان یک فاجعه‌ خوانده‌ و می‌نویسد: " نمی‌خواستم باور کنم که‌ در محموله‌‌‌ کمک‌های ارسالی به‌ زلزله‌ زدگان شهر وان، جعبه‌‌های محتوی سنگ و چوب، بیکینی و پرچم ترکیه‌ وجود داشته‌ است اما پس از تحقیق‌های لازم متأسفانه‌ مشخص شد که‌ این خبر حقیقت دارد."

پنار اوغونچ می‌گوید: این یک بلای طبیعی نیست بلکه‌ نژاد پرستی است.

 

نگارنده‌ مطلب در ادامه‌ می‌نویسد: در این باره‌ با " سونا شاهین" مسئول کمیته‌ آوارگان شهر وان تماس گرفتم و ایشان هم صحت این مطلب را تأیید کرد و گفت: کسانی که‌ این جعبه‌‌ها را فرستاده‌اند چنین تصور کرده‌اند در صورتیکه‌ در شهر "یوزگات"(پایگاه اصلی نژادپرست‌های ترک) زمین لرزه‌ بیاید ما به‌ کمک‌ آنها نمی‌شتابیم، کودکان کورد سنگ پرتاب می‌کنند، اما پرتاب سنگ از سوی کودکان کورد یک نوع واکنش است و می‌خواهند از این طریق پیام خود را برسانند. امیدوارم کسانی که‌ هنگام بروز چنین حادثه‌ای، چنین کمک‌هایی برای مردم حادثه‌ دیده‌ ارسال می‌کنند در خشم خود بسوزند.

 

خانم اوغونچ در ادامه‌ مطلب خود در روزنامه‌ رادیکال می‌نویسد: این یک فاجعه‌ دیگر است که‌ می‌خواهم در باره‌ آن صحبت کنم، برای زلزله‌ زدگان وان "بیکینی" فرستاده‌اند و با خود می‌گویم "در این برف و سرما بیکینی به‌ چه‌ درد می‌خورد، دمپایی و دامن کوتاه‌ فرستاده‌اند، انگار در وان جشن و مراسم عروسی برپاست." وقتی این موضوع را شنیدم باور نکردم، اما یک تیم ویژه‌ دوباره‌ صحت این مطالب را تأیید کرد.

 

پنار اوغونچ می‌گوید آنچه‌ بیشتر تأسف ما را برانگیخت، پتو و لباس‌های کهنه‌ای بود که‌ برای مردم وان فرستاده‌اند، انگار خواسته‌اند خانه‌ تکانی کنند و لباس و پتوهای کهنه‌ را بیاندازند داخل زباله‌ دانی.

 

نگارنده‌ در ادامه‌ می‌نویسد: فرستادن وسائل کهنه‌ و به‌درد نخور به‌ محلی که‌ چنین واقعه‌ای در آن اتفاق افتاده‌ دور از وجدان و منش آدمی است، آیا می‌دانی قلب کسانی که‌ دچار این فاجعه‌ شده‌اند چقدر بزرگ است؟

 

پنار اوغونچ می‌گوید: مسئول کمیته‌ امور آوارگان وان خانم سونا شاهین گفت: آنچه‌ از شواهد پیداست هدف آنها کمک به‌ ما بوده‌ است اما درک و فهم آنها فقط همین‌قدر بوده‌ است و معلوم است که‌ آنها اینجا را ندیده‌اند و در باره‌ سرزمین‌ ما چیزی نمی‌دانند!

 

نگارنده‌ با اشاره‌ به‌ سرکوب معترضان به‌ تعلل دولت در امداد رسانی به‌ زلزله‌ زدگان می‌گوید: در هیچ جای ترکیه‌ مشاهده‌ نکرده‌ام که‌ برای جلوگیری از اعتراضات، گاز اشک‌آور به‌ کار گیرند اما در مناطق کردنشین تنها به‌ جرم کورد بودنشان، معترضان به‌ کم کاری‌های دولت در امداد رسانی به‌ زلزله‌ زدگان از سوی نیروهای پلیس با گاز اشک‌آور سرکوب می‌شوند.


 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک